AVH25MSSFO002604
型號描述:
Pushbutton Switch SPDT Anti-Vandal Panel Mount, Front
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 26A 125V
型號:
AVH25MSSFO002604
品牌:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Mounting Type
Panel Mount, Front
Type
Anti-Vandal
Circuit
SPDT
Switch Function
On-Mom
Current Rating (Amps)
26A (AC)
Voltage Rating - AC
125 V
Actuator Type
Round, Button, Flush
Actuator Marking
No Marking
Color - Actuator/Cap
Silver
Illumination Type, Color
Illumination Voltage (Nominal)
Termination Style
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Features
Panel Cutout Dimensions
Circular - 25.20mm Dia
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C