36550402S2N4T
型號描述:
2.4 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
3655 0402 2N4 +/- 0.3NH T&R
型號:
36550402S2N4T
品牌:
TE Connectivity Passive Product
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic
Inductance
2.4 nH
Tolerance
±0.3nH
Current Rating (Amps)
800 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)