36502A2N8JTDG
型號描述:
2.8 nH Unshielded Wirewound Inductor 800 mA 60mOhm Max 0805 (2015 Metric)
FIXED IND 2.8NH 800MA 60MOHM SMD
型號:
36502A2N8JTDG
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Size / Dimension
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Q @ Freq
80 @ 1.5GHz
Frequency - Self Resonant
7.9GHz
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)
Inductance
2.8 nH
Current Rating (Amps)
800 mA