36502A1R5JTDG
型號描述:
1.5 μH Unshielded Wirewound Inductor 170 mA 2.5Ohm Max 0805 (2015 Metric)
FIXED IND 1.5UH 170MA 2.5OHM SMD
型號:
36502A1R5JTDG
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0805 (2015 Metric)
Size / Dimension
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
2.5Ohm Max
Q @ Freq
16 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant
100MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ceramic
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)
Inductance
1.5 µH
Current Rating (Amps)
170 mA