36501J5N1JTDG
型號描述:
5.1 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 160mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 5.1NH 700MA 160MOHM SM
型號:
36501J5N1JTDG
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
160mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
5.8GHz
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Inductance
5.1 nH
Current Rating (Amps)
700 mA