36501J4N7JTDG
型號描述:
4.7 nH Unshielded Wirewound Inductor 700 mA 120mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 4.7NH 700MA 120MOHM SM
型號:
36501J4N7JTDG
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
5.8GHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ceramic
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Inductance
4.7 nH
Current Rating (Amps)
700 mA