36401E7N2ATDF
型號描述:
7.2 nH Unshielded Thin Film Inductor 260 mA 1.05Ohm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 7.2NH 260MA 1.05OHM SM
型號:
36401E7N2ATDF
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR)
1.05Ohm Max
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Inductance
7.2 nH
Current Rating (Amps)
260 mA