36401E3N9ATDF
型號描述:
3.9 nH Unshielded Thin Film Inductor 340 mA 550mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 3.9NH 340MA 550MOHM SM
型號:
36401E3N9ATDF
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Inductance
3.9 nH
Current Rating (Amps)
340 mA