36401E10NGTDF
型號描述:
10 nH Unshielded Thin Film Inductor 200 mA 1.35Ohm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 10NH 200MA 1.35OHM SMD
型號:
36401E10NGTDF
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Thin Film
Operating Temperature
DC Resistance (DCR)
1.35Ohm Max
Q @ Freq
13 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
4.5GHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Inductance Frequency - Test
500 MHz
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)
Inductance
10 nH
Current Rating (Amps)
200 mA