3613C5R6K
型號描述:
5.6 μH Unshielded Inductor 300 mA 1.1Ohm Max 1812 (4532 Metric)
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1OHM SMD
型號:
3613C5R6K
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Type
Material - Core
Ferrite
Inductance
5.6 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
300 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.1Ohm Max
Q @ Freq
50 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
33MHz
Ratings
Operating Temperature
-30°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package
1812
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.134" (3.40mm)