3560120RJT
- 型號描述:
120 Ohms ±5% 6W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 3560 120R 5%
- 型號:
- 3560120RJT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 120 Ohms
- Tolerance
- ±5%
- Power (Watts)
- 6W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.457" L x 0.270" W (11.60mm x 6.85mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)