355062RFT
- 型號描述:
62 Ohms ±1% 5W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
RES 3550 62R 1%
- 型號:
- 355062RFT
- Resistance
- 62 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 5W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)