35501K2FT
- 型號描述:
1.2 kOhms ±1% 5W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
RES 3550 1K2 1%
- 型號:
- 35501K2FT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 1.2 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 5W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)