35403K6FT
- 型號描述:
3.6 kOhms ±1% 4W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
RES 3540 3K6 1%
- 型號:
- 35403K6FT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 4W
- Tolerance
- ±1%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 3.6 kOhms