3540360KFT
- 型號描述:
360 kOhms ±1% 4W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
RES 3540 360K 1%
- 型號:
- 3540360KFT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 360 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 4W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- 2816
- Size / Dimension
- 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)