35216K2FT
- 型號描述:
6.2 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 6.2K OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- 35216K2FT
- Resistance
- 6.2 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 2W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)