3521360RFT
- 型號描述:
360 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 360 OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- 3521360RFT
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 360 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 2W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)