3503G2B18K7FTD
型號描述:
18.7 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
RES 18.7K OHM 1% 2W 1206
型號:
3503G2B18K7FTD
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)
Failure Rate
Resistance
18.7 kOhms