35027R5FT
型號描述:
7.5 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
RES 3502 7R5 1%
型號:
35027R5FT
品牌:
TE Connectivity Passive Product
Resistance
7.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)