350218KFT
型號描述:
18 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD 3502 18K 1%
型號:
350218KFT
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
18 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)