2MM-R-S15-HT-02-F-TR
- 型號描述:
15 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold
15P,2MM,B-B,REC,SRHZ,2.8,0.1AU,T
- 型號:
- 2MM-R-S15-HT-02-F-TR
- 品牌:
- TE Connectivity AMP Connectors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Pick and Place
- Connector Type
- Receptacle
- Voltage Rating
- 125VAC/DC
- Current Rating (Amps)
- 2A
- Mounting Type
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions
- 15
- Style
- Board to Board
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Contact Type
- Female Socket
- Fastening Type
- Push-Pull
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 3.94µin (0.100µm)
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Length - Post
- 0.110" (2.79mm)
- Insulation Height
- 0.083" (2.10mm)