2MM-R-S13-VS-00-H-TRP
- 型號描述:
13 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold
13P,2MM,BB,REC,SRVT,SMD,AU.76,TR,W/CP
- 型號:
- 2MM-R-S13-VS-00-H-TRP
- 品牌:
- TE Connectivity
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 900
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Pick and Place
- Connector Type
- Receptacle, Bottom or Top Entry
- Voltage Rating
- 125VAC
- Current Rating (Amps)
- 2A
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Positions
- 13
- Style
- Board to Board
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Contact Type
- Female Socket
- Fastening Type
- Push-Pull
- Number of Positions Loaded
- All
- Termination
- Solder
- Ingress Protection
- Material Flammability Rating
- UL94 V-0
- Mated Stacking Heights
- Insulation Color
- Black
- Pitch - Mating
- 0.079" (2.00mm)
- Contact Finish - Mating
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating
- 118.1µin (3.00µm)
- Contact Finish - Post
- Tin
- Contact Length - Post
- Insulation Height
- 0.177" (4.50mm)