首頁 > TE Connectivity AMP Connectors代理商 > 2MM-HSD-S13-VS-00-M-TRP
影像僅供參考,以產品規格為準
2MM-HSD-S13-VS-00-M-TRP
型號描述:
Connector Header Surface Mount 13 position 0.079" (2.00mm)
13P,2MM,SHRD HDR,SRVT,SMD,0.38AU
型號:
2MM-HSD-S13-VS-00-M-TRP
品牌:
TE Connectivity AMP Connectors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2280 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Pick and Place
Connector Type
Header
Voltage Rating
125VAC/DC
Current Rating (Amps)
2A
Mounting Type
Surface Mount
Number of Positions
13
Number of Rows
1
Style
Board to Board
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Male Pin
Fastening Type
Detent Lock
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Contact Material
Phosphor Bronze
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
15.0µin (0.38µm)
Contact Finish - Post
Tin
Contact Shape
Square
Contact Length - Post
Insulation Height
0.217" (5.51mm)
Shrouding
Shrouded - 2 Wall
Overall Contact Length
Insulation Material
Thermoplastic
Row Spacing - Mating
Contact Length - Mating
0.157" (4.00mm)