23ESB104MMF50AF
型號描述:
100k Ohm 1 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.2W, 1/5W Solder Lug
POT 100K OHM 1/5W CARBON LOG
型號:
23ESB104MMF50AF
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Bulk
Resistance (Ohms)
100k
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±20%
Features
Temperature Coefficient
5%
Adjustment Type
User Defined
Mounting Type
Panel Mount
Termination Style
Solder Lug
Bushing Thread
Actuator Length
1.969" (50.00mm)
Actuator Type
Flatted
Built in Switch
Rotary, DPST
Actuator Diameter
0.250" (6.35mm)