23ESA104MMF50AF
- 型號描述:
100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.4W Solder Lug
POT 100K OHM 0.4W CARBON LINEAR
- 型號:
- 23ESA104MMF50AF
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Bulk
- Resistance (Ohms)
- 100k
- Power (Watts)
- 0.4W
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Temperature Coefficient
- 5%
- Adjustment Type
- User Defined
- Mounting Type
- Panel Mount
- Termination Style
- Solder Lug
- Bushing Thread
- Actuator Length
- 1.969" (50.00mm)
- Actuator Type
- Flatted
- Built in Switch
- Rotary, DPST
- Actuator Diameter
- 0.250" (6.35mm)