YFF31HC2A104MT000N
- 型號描述:
0.1 μF Feed Through Capacitor 100V 10 A 1.5mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 100V 1206
- 型號:
- YFF31HC2A104MT000N
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
- Temperature Coefficient
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Insertion Loss
- 40dB @ 7MHz ~ 2GHz
- Ratings
- Height (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- DC Resistance (DCR) (Max)
- 1.5mOhm
- Capacitance
- 0.1 µF
- Current
- 10 A