首頁 > TDK代理商 > YFF15PC0J474MT000N
影像僅供參考,以產品規格為準
YFF15PC0J474MT000N
型號描述:
0.47 μF Feed Through Capacitor 6.3V 3 A 30mOhm 0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
型號:
YFF15PC0J474MT000N
品牌:
TDK
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3V
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Temperature Coefficient
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Mounting Type
Surface Mount
Thread Size
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Insertion Loss
40dB @ 2MHz ~ 1GHz
Ratings
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Capacitance
0.47 µF
Current
3 A