VLP8040T-2R2N
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.2 A 15mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 6.2A 15 MOHM SMD
- 型號:
- VLP8040T-2R2N
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 6.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 6.7A
- DC Resistance (DCR)
- 15mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.343" L x 0.339" W (8.70mm x 8.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)