VLP8040T-1R0N
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7 A 11mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 7A 11 MOHM SMD
- 型號:
- VLP8040T-1R0N
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 7 A
- Current - Saturation (Isat)
- 9.4A
- DC Resistance (DCR)
- 11mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.303" W (8.00mm x 7.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)