VLP8040T-151M
- 型號描述:
150 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 490mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 150UH 800MA 490MOHM SM
- 型號:
- VLP8040T-151M
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 150 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 800 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 490mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.303" W (8.00mm x 7.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)