VLP8040T-150M
- 型號描述:
15 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 58mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 15UH 2.6A 58 MOHM SMD
- 型號:
- VLP8040T-150M
- Inductance
- 15 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.6 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.6A
- DC Resistance (DCR)
- 58mOhm Max
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.315" L x 0.303" W (8.00mm x 7.70mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)