VLF252010MT-100M-CA
- 型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 660 mA 590mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 10UH 660MA 590MOHM SMD
- 型號:
- VLF252010MT-100M-CA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 590mOhm Max
- Current - Saturation (Isat)
- 440mA
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 660 mA