VLBU1007090T-R40L
- 型號描述:
400 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 70 A 0.18mOhm Nonstandard
FIXED IND 400NH 70A 0.18MOHM SMD
- 型號:
- VLBU1007090T-R40L
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±15%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.394" L x 0.276" W (10.00mm x 7.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 0.18mOhm
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 30A
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.354" (9.00mm)
- Inductance
- 400 nH
- Current Rating (Amps)
- 70 A