TMS252012ALM-1R0MTAA
- 型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 3.7 A 42mOhm Max 1008 (2520 Metric)
FIXED IND 1UH 3.7A 42 MOHM SMD
- 型號:
- TMS252012ALM-1R0MTAA
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Thin Film
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 3.7 A
- Current - Saturation (Isat)
- 4.2A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 42mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1008 (2520 Metric)
- Supplier Device Package
- 1008
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)