TFM201208ALD-1R0MTCA
- 型號描述:
1 μH Shielded Thin Film Inductor 2.4 A 85mOhm Max 0805 (2012 Metric)
FIXED IND 1UH 2.4A 85 MOHM SMD
- 型號:
- TFM201208ALD-1R0MTCA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Thin Film
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.9A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 85mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.031" (0.80mm)