PFC3125ER-231K06B-00
- 型號描述:
230 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.4 A Radial, Horizontal, 6 Leads Choke Coils for PFC (Pin Terminal Type)
FIXED IND 230UH 6.4A TH
- 型號:
- PFC3125ER-231K06B-00
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 230 µH
- Tolerance
- ±10%
- Current Rating (Amps)
- 6.4 A
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -30°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 50 kHz
- Features
- Choke Coils for PFC (Pin Terminal Type)
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial, Horizontal, 6 Leads
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 1.299" L x 1.024" W (33.00mm x 26.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 1.063" (27.00mm)