NTCG104QH474HT1
- 型號描述:
NTC Thermistor 470k 0402 (1005 Metric)
NTC熱敏電阻器 THERMISTOR, NTC 470K OHM, 3%, 0402
- 型號:
- NTCG104QH474HT1
- 品牌:
- TDK
數量:
- Resistance in Ohms @ 25°C
- 470k
- Resistance Tolerance
- ±3%
- B Value Tolerance
- ±3%
- B0/50
- B25/50
- 4661K
- B25/75
- 4750K
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Power - Max
- 100 mW