MLZ1608N100LT000
- 型號描述:
10 μH Shielded Multilayer Inductor 300 mA 600mOhm 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 10UH 300MA 600 MOHM
- 型號:
- MLZ1608N100LT000
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 600mOhm
- Current - Saturation (Isat)
- 60mA
- Inductance Frequency - Test
- 2 MHz
- Supplier Device Package
- 0603 (1608 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 300 mA