MLF1608DR68KTA00
- 型號描述:
680 nH Shielded Multilayer Inductor 70 mA 1.25Ohm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 680NH 70MA 1.25 OHM
- 型號:
- MLF1608DR68KTA00
- 品牌:
- TDK
數量:
- Type
- Multilayer
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 680 nH
- Tolerance
- ±10%
- Current Rating (Amps)
- 70 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 1.25Ohm Max
- Q @ Freq
- 15 @ 25MHz
- Frequency - Self Resonant
- 150MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Inductance Frequency - Test
- 25 MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.037" (0.95mm)