首頁 > TDK代理商 > MHQ1005P10NGT000
影像僅供參考,以產品規格為準
MHQ1005P10NGT000
型號描述:
10 nH Unshielded Multilayer Inductor 500 mA 190mOhm Max 0402 (1005 Metric)
RF電感器 - SMD IND 0402 10nH S-HQ SMD RF IND
型號:
MHQ1005P10NGT000
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ceramic, Non-Magnetic
Inductance
10 nH
Tolerance
±2%
Current Rating (Amps)
500 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Q @ Freq
23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
3.3GHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)