首頁 > TDK代理商 > CUS600M-24/ADJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CUS600M-24/ADJ
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 6 Output 24V 24V 24V 24V 85 ~ 265 VAC Input
型號:
CUS600M-24/ADJ
品牌:
TDK
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
6
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
24V
Voltage - Output 3
24V
Voltage - Output 4
24V
Voltage - Output 5
24V
Voltage - Output 6
24V
Current - Output 1
25 A
Current - Output 2
25 A
Current - Output 3
25 A
Current - Output 4
25 A
Current - Output 5
25 A
Current - Output 6
25 A
Power (Watts)
401W (600W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
4 kV
Efficiency
96%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
5.00" L x 3.00" W x 1.46" H (127.0mm x 76.2mm x 37.1mm)