首頁 > TDK Corporation代理商 > CNA6P1X7R2A475K250AE
影像僅供參考,以產品規格為準
CNA6P1X7R2A475K250AE
型號描述:
4.7 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
型號:
CNA6P1X7R2A475K250AE
品牌:
TDK Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:3 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF