CKG57NX5R1C107M500JH
- 型號描述:
100 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 100UF 16V X5R SMD
- 型號:
- CKG57NX5R1C107M500JH
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Thickness (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 µF