CKG57NX5R1C107M500JH
- 型號描述:
100 μF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 100UF 16V X5R SMD
- 型號:
- CKG57NX5R1C107M500JH
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Low ESL (Stacked)
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- Stacked SMD, 2 J-Lead
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 µF