CKG57KX7T2J474M335JH
- 型號描述:
0.47 μF ±20% 630V Ceramic Capacitor X7T SMD, J-Lead
CAP CER 0.47UF 630V X7T SMD
- 型號:
- CKG57KX7T2J474M335JH
- 品牌:
- TDK Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Low ESL
- Voltage - Rated
- 630V
- Package / Case
- SMD, J-Lead
- Temperature Coefficient
- X7T
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.138" (3.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.47 µF