首頁 > TDK Corporation代理商 > CKG45NX7T2W684M500JJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CKG45NX7T2W684M500JJ
型號描述:
0.68 μF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 0.68UF 450V X7T SMD
型號:
CKG45NX7T2W684M500JJ
品牌:
TDK Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Lead Style
J-Lead
Features
Low ESL (Stacked)
Voltage - Rated
450V
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Temperature Coefficient
X7T
Size / Dimension
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)
Failure Rate
Capacitance
0.68 µF