CKG45NX7T2W684M500JJ
- 型號描述:
0.68 μF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 0.68UF 450V X7T SMD
- 型號:
- CKG45NX7T2W684M500JJ
- 品牌:
- TDK Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Low ESL (Stacked)
- Voltage - Rated
- 450V
- Package / Case
- Stacked SMD, 2 J-Lead
- Temperature Coefficient
- X7T
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.68 µF