CKG45NX7R1H685M500JH
- 型號描述:
6.8 μF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
CAP CER 6.8UF 50V X7R SMD
- 型號:
- CKG45NX7R1H685M500JH
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- J-Lead
- Features
- Low ESL (Stacked)
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- Stacked SMD, 2 J-Lead
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 6.8 µF