CD70-B2GA101KYGKA
- 型號描述:
100 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc
CAP CER 100PF 440VAC RADIAL
- 型號:
- CD70-B2GA101KYGKA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 440VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- B
- Size / Dimension
- 0.276" Dia (7.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 105°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- 0.433" (11.00mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 pF