CD12ZU2GA472MYNKA
- 型號描述:
4700 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
CAP CER 4700PF 440VAC Z5U RADIAL
- 型號:
- CD12ZU2GA472MYNKA
- 品牌:
- TDK Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 440VAC
- Package / Case
- Radial, Disc
- Temperature Coefficient
- Z5U
- Size / Dimension
- 0.531" Dia (13.50mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -25°C ~ 125°C
- Applications
- Safety
- Lead Spacing
- 0.394" (10.00mm)
- Ratings
- X1, Y1
- Height - Seated (Max)
- 0.689" (17.50mm)
- Thickness (Max)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4700 pF